Підлоги з дерева – відмінне покриття: воно довговічне, тепле, екологічне і недороге. Але бувають ситуації, коли потрібно розібрати дерев’яні підлоги. У цій статті ми і поговоримо про це – як зробити демонтаж дерев’яної підлоги.

Інструменти, які вам знадобляться для роботи: обценьки, викрутка, молоток, фанера, дошка.
Необхідно розуміти, що від якості демонтажних робіт залежить якість і терміни ремонту в цілому. Ви можете довіритися фахівцям з питань монтажу, а можете приступити до роботи самостійно.

Для початку, потрібно розуміти з яким матеріалом ви маєте справу, і представляти приблизний обсяг і послідовність дій. Від правильної послідовності і акуратності проведення кожної дії залежить кінцевий результат усього ремонту. Після оцінки обсягу поставлених завдань, огляду матеріалів і приготування інструментів, можна приступати до роботи.

Видаляємо плінтуса

Якщо ви плануєте замінити тільки плінтуса, а саме дерево залишити, то для роботи скористайтеся обценьками і запасіться набором викруток (найбільш часто плінтуса закріплюються цвяхами або шурупами). Точно визначте місця кріплення, якщо використовувалися шурупи, то постарайтеся викрутити їх. Інакше, потрібно підчепити плінтус, для цього гострий кінець обценьків потрібно вставити між плінтусом і підлогою, і, як важелем, відокремити їх між собою.

Починати роботу потрібно від кута кімнати: чим далі ви відійдете від цвяха і будете напружувати плінтус, тим імовірніше, що ви його просто зламаєте. Після того, як перший цвях трохи вийшов, проведіть цю ж операцію з кожним наступним цвяхом, і потім повертайтеся до першого. Таким чином, демонтуйте плінтус невеликими кроками, до тих пір, поки цвяхи міцно його тримають.

Старі плінтуса найчастіше прикріплені цвяхами або шурупами і покриті фарбою. Фарба в якійсь мірі виступає додатковим клеєм для плінтуса і дерев’яної підлоги, отже, відокремити плінтус буде складніше.

Рекомендується підкласти шматок оргаліту або який-небудь деревинки під точку опори обценьків, а по його тонкому кінця злегка постукати молоточком під плінтус. Якщо ходу обценьків недостатньо, щоб витягнути занадто довгий цвях, то під обценьки можна підкласти брусок.
На пофарбованих на кілька рядів плінтусах дуже часто зовсім не видно капелюшків цвяхів, а значить, і місця кріплення. Щоб не розламати плінтус на кілька частин, почніть від кута, відступивши сантиметрів 10-15. Проштовхнувши гострий кінець обценьків і зробивши перший натиск, ви виявите перший цвях, а при подальшому піднятті плінтуса, ви виявите місце вигину, а значить – і місце наступного кріплення.

Якщо первинний огляд показує, що прибрати плінтус не реально, не пошкодивши саме покриття, то стамескою прибираєте верхній шар плінтуса, щоб звільнити капелюшок цвяха, а потім витягуєте цвяхи при допомогою лапи.
Порада: Найбільш часто плінтуса закріплені цвяхами, які забиті в дерево, а зверху все забите шпаклівкою та пофарбовано. У такому випадку орієнтуйтеся, що зазвичай місця кріплення розташовуються через 50-70 сантиметрів, відступаючи від стіни на 10-20 сантиметрів. Демонтаж починайте з краю, під плінтус заженете кінець обценьків. При роботі гвоздодер потрібно трохи похитувати: від цих рухів шпаклівка на цвяху почне тріскатися. Якщо плінтуси були прикріплені шурупами, то для демонтажу вам потрібно набір викруток.

Знімаємо всю підлогу

Якщо вам потрібно зняти всю підлогу, то необхідно цілком прибрати всі плінтуса, а потім приступити до розбору самих мостин. Так як монтаж підлоги з дерева починається завжди з дошки, зверненої шипом до стіни, то демонтаж проводиться у зворотний бік, для збереження дерев’яного матеріалу і використання його в майбутньому.
Якщо при настиланні підлогу закріплювали цвяхами, то можуть виникнути деякі складності, так як цвях прилипає до дерева, і технологія демонтажу буде такою:
• знаходите бік підлоги, де була покладена остання мостина;
• забиваєте рукою або молотком гвоздодер під дошку;
• піднімаєте її від лаги на один- три сантиметри;
• наступаєте на дошку, так щоб вона лягла на своє місце. В результаті у вас залишаться стирчати капелюшки цвяхів. Якщо не вийшло – ще раз підніміть і опустіть.
• тепер цвях з легкістю можна видалити за допомогою лапи. Краще, якщо під обценьки буде підкладена деревинка або що-небудь подібне, щоб не продавити дошку.

Якщо при цих діях інші цвяхи не вийшли, то з ними можна провести таку ж процедуру.
Примітка: Якщо не піднімати дошку вище 3 сантиметрів від лаги, то ніяких пошкоджень на статевому покритті ви не залишите. І в результаті вам не доведеться витрачатися на новий матеріал, а цілком можна буде використовувати цей.
Щоб витягнути крайню дошку нічого не пошкодивши, приберіть всі цвяхи, візьміть стамеску і акуратно, буквально через кожен сантиметр, вставляйте її між першою і другою мостиною, поступово збільшуючи щілину.

Також при демонтажі ви можете зіткнутися з іншою проблемою: занадто щільне прилягання дерева до стіни. У таку щілину складно буде засунути гвоздодер.

Молотком забийте гвоздодер, таким чином, щоб не пошкодити штукатурку. Приблизно 0,5 сантиметра пошкодженої дошки закриється плінтусом, а пошкоджену штукатурку доведеться відновлювати. Якщо це зробити не виходить з якоїсь причини (на стіні немає штукатурки, дерево не тріскається і обценьки не входить), необхідно підручними засобами (дрилем) видалити частину статевої дошки, щоб утворилося простір, куди можна загнати гвоздодер.
Якщо нічого не вийшло – видовбували дерево навколо цвяхів (ця дошка вже в будь-якому випадку пошкоджена) і витягуйте їх з дошки.

Прибираємо лаги і бетонну основу

Якщо вам крім дерев’яного покриття і плінтусів потрібно демонтувати лаги і бетонну основу, то радимо звернутися до фахівців. Демонтаж бетонної основи може виявитися не таким вже і простим заняттям. Це може бути тривалим процесом, до того ж можуть знадобитися спеціальні технічні засоби.
Вартість демонтажу вашого дерев’яного покриття залежить також від переліку робіт: чи потрібно демонтувати лаги і бетонну основу, прибирати і виносити будівельне сміття, а також від якості демонтованих матеріалів на виході (чи будуть статеві дошки використовуватися надалі) і скільки дощок в процентному відношенні може бути пошкоджено при демонтажі.

Розцінки фірми на демонтаж дерев’яної підлоги встановлюються керівництвом будівельно- ремонтної організації. Все залежить від обсягу грошових коштів, якими ви володієте. Але варто розуміти, що дешево – це не завжди надійно, а надто дорого – не факт, що високої якості.

Успішного вам демонтажу!

You May Also Like

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *