Покрівля дуже вимоглива, не прощає помилок, потребує постійної турботи і при цьому завжди залишається на висоті. Але не лякайтеся, все у ваших руках: із дахом не буде жодних проблем, якщо вибрати надійний покрівельний матеріал!

ГОСПОДАР МІДНОЇ ГОРИ

Мідь вважається найдовговічнішим із покрівельних матеріалів, і навіть 100 років для неї не вік (якщо, звичайно, вона хорошої якості, і в ній немає домішок). Найбільш простий і надійний варіант у монтажі – мідні рулони. Альтернатива – фальцеві кріплення. Головні переваги міді – стійкість до корозії і повна відсутність експлуатаційних витрат. Недолік – цей метал має високу теплопровідність, тому на внутрішній поверхні покрівлі часто утворюється конденсат.

ВАЖКИЙ МЕТАЛ

Покрівлі з металочерепиці дуже популярні завдяки надійності і демократичній ціні. Цей матеріал міцний і легкий (як мінімум у шість разів легший за керамічну черепицю), простий у монтажі, до того ж не боїться опадів і довго не вигорає на сонці. Однак у металочерепиці є і слабкі місця: через стики та наскрізні кріплення панелей це покриття не годиться для дахів складної форми.

МУЗЕЙ КЕРАМІКИ

Дахи із глиняної черепиці – старійшини покрівельного світу (очерет і шкури до уваги не беремо). Вони довговічні, безпечні в пожежному відношенні і не вимагають частих ремонтів і фарбування. Глазурована керамічна черепиця не боїться морозів і живе більше ніж 100 років. Мабуть, єдиний мінус цього покрівельного матеріалу – його крихкість.

ФУТУРИСТИ

Здавалося б, прозорі дахи й будинки на сонячних батареях не дуже підходять для нашого клімату. Але розвиток технологій пристосував їх до нашої погоди. Такі дахи роблять із триплексу, ніздрюватого полікарбонату або стільникового акрилового скла, укріпленого в алюмінієвих або сталевих конструкціях.

РОСЛИННИЙ СВІТ

Історія зелених дахів налічує не одне століття. Трав’яний покрив служить відмінною теплоізоляцією в холодних куточках планети і захистом від сонця в теплих країнах (він добре поглинає ультрафіолет). Зрозуміло, облаштування й підтримання такого оазису на даху вимагає особливої уваги.

М’ЯКА ПОКРІВЛЯ

Противники модернізму довго дорікали архітекторам за плоскі дахи. Але ці закиди були справедливі лише в епоху толю і руберойду, які не дуже добре справлялися із суворими випробуваннями погодою. Сучасна м’яка покрівля – безбітумна гумова – не боїться випробувань негодою і дозволяє будівлі дихати.

You May Also Like

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *