Тепла підлога – це опалювальна система, що застосовується в житлових приміщеннях, яка заснована на підігріві підлог. В наш час, найбільшою популярністю користуються електричний і водяний варіант теплої підлоги.

Сама система електричного варіанту підігріву – це нагрівальні мати і регулятори, які монтуються між шарами покриття підлоги.

Водяна тепла підлога – це пристрій, що підігріває воду і поширює її по вмонтованих у підлогу трубках.

Як краще використовувати теплу підлогу?Розрахунок теплої підлоги

В основному, електричний варіант системи використовують в певних зонах, наприклад, у ванній кімнаті або на кухні. Але, варто зауважити, що він ідеально підійде і як основна система опалення. Завдяки рівномірному нагріванню, тепле повітря циркулює по приміщенню і підтримує необхідну температуру. З точки зору здоров’я, розподіл ступенів нагріву повітря від низу до верху є найкращим варіантом.

Водяна тепла підлога підійде для обігріву всього приміщення. У більшості випадків, така підлога монтується ще на етапі проектування і вимагає підвищеної уваги до деталей, для того, щоб система функціонувала ідеально. Для справної роботи такого виду опалення і його довговічності, максимальна температура води повинна бути не більше 50 градусів.

В окремих випадках, два цих види опалення об’єднують, встановлюючи водяні підлоги по всьому приміщенню і в окремих зонах електричні.

Чи Економні теплі підлоги?

Щоб електрична підлога була фінансово вигідною, потрібно правильно підібрати її комплектуючі. Якщо нагрівальний мат матиме більшу потужність, ніж того вимагає поверхня що нагрівається, то він буде даремно витрачати електроенергію. Правильність монтажу терморегулятора і його якість також грають важливу роль. Варто врахувати, що комфортна температура при такому вигляді опалення на 2 градуси менше, ніж при традиційному. Це обумовлено більш рівномірним розподілом тепла.

Водяна підлога обійдеться дешевше електричного аналога і все частіше застосовується, як основний спосіб опалення. Визначити вартість і провести розрахунок теплої підлоги допоможе компанія, яка на цьому спеціалізується.

Переваги та недоліки теплих підлог

Серед плюсів даної опалювальної системи, можна виділити:

  • Рівномірний «знизу-вгору» розподіл тепла;
  • Відсутність конденсату;
  • Зручне розташування (не займає використовувану площу);
  • Безпечна експлуатація;
  • Екологічна безпека;
  • Не сушить повітря, не викликає алергії і безпечна для астматиків.

Мінуси теплих підлог досить відносні і не численні, але їх теж варто розглянути:

  • Електрика найбільш дорогий вид палива. За рахунок цього може створитися враження, що опалення в такий спосіб принесе великі витрати, але сам спосіб обігрівання при правильній установці і регулюванні температури обійдеться в таку ж суму, що і звичне опалення.
  • Терморегулятори. Загальнообов’язковим правилом є вміння користуватися регуляторами температури, це продовжить термін експлуатації, заощадить енергію і зробить процес опалення максимально комфортним.
  • Поломки. Опалювальні системи такого типу ламаються досить рідко, але при цьому до них важко підібратися – потрібно знімати покриття.
  • Виробничі приміщення з дуже високими стелями. Тепла підлога не рекомендується використовувати в таких приміщеннях, хоч це і можливо. Такий обігрів буде економічно витратним.

За якими критеріями вибирати нагрівальні мати?

Як говорилося раніше, якщо правильно підібрати нагрівальні мати, опалення буде якісніше і економічніше. Тому, до цього питання варто підійти з усією серйозністю і розглядати варіанти відштовхуючись від наступних критеріїв.

Вибір залежить від типу приміщення і від того, буде підключення теплої підлоги основним опаленням або ж допоміжним. Як додаткове джерело тепла, електричний тепла підлога підійде для ванної кімнати і кухні, також даний тип опалення створить необхідний комфорт в зоні входу в приміщення. Має сенс укладання теплої підлоги в ігровій зоні, тоді процес гри буде безпечніше, адже ризик застуди буде зведений нанівець завдяки відсутності холоду виходить від підлоги.

Якщо прийнято рішення використовувати теплі підлоги в якості допоміжного опалення, то потужність матів може бути нижче, розмір менше, а регулювання температури простіше. При установці теплої підлоги, як основна опалювальна система і відмови від центрального опалення, потрібна підвищена увага до потужностей, регуляторам і якості комплектуючих.

Ідеальний підбір нагрівальних матів – це досягнення необхідної температури при залученні мінімальних потужностей. В даному випадку має сенс створити докладний проект підігріву підлоги, де будуть враховані всі деталі і нюанси.

You May Also Like

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *