Будівельники дуже часто задаються питанням, чим найкраще утеплювати стіни – пінопластом або мінватою. Перша половина вважає, що немає кращого способу для цього, ніж ЕППС, друга – навпаки. Теплопровідність обох матеріалів практично однакова, але вони мають значні відхилення, з якими слід ретельно розібратися.

Відмінні особливості

Варто відзначити, що мінвата має кілька видів, і в даному викладі буде зробити застереження про матеріалі базальтового типу, оскільки його властивості можна співставити з пінопластом. Решта типів є менш ефективними в порівнянні з пінополістиролом і ватою базальтового виду.

Утеплення стін мінеральною ватою або пінопластом: стійкість до вогню

В даному випадку мінеральна вата виграє: матеріал не схильний до займання. Крім того, базальтові волокна можуть застосовуватися при екстремальних температурах (до тисячі градусів тепла). Якщо оцінити полістирол, то він абсолютно не стійкий до горіння і легко плавиться. Багато будівельників вважають, що матеріал не може розгорітися завдяки складу антипіренів, але їх функціональність втрачається дуже швидко, після чого пінопласт втрачає стійкість до вогню. Ви можете подивитися відео, де чітко демонструється, який матеріал краще всього горить (пінополістирол, вата базальтового типу, ековата або пінопласт).

Утеплення стін мінеральною ватою

Утеплення пінопластом та мінеральною ватою: Цінова політика

У плані вартості, два види утеплювачів мають практично однаковий сегмент. Але ціна базальтової мінеральної вати може бути вище, в залежності від щільності її наповнення. Крім того, важливу роль в даному випадку відіграє виробник.

Утеплення стін мінватою і пінопластом: Який матеріал зручний в установці

Пінополістирол, незалежно від його типу, є набагато міцніший, ніж вата. Крім того, його дуже легко шліфувати або різати. Але потрібно розуміти, що під час процесу утеплення стін пінопластом, його досить складно приклеїти так, щоб були відсутні стики і не пропускався холод. Дану проблему вирішити не так важко: досить застосовувати Г-образні пінопластові листи. Мінвата може виконувати ті ж функції (міцності) лише матах, які розташовані на фасадній частині або в каркасах. Але стики ніколи не пропустять холод, оскільки вони дуже малі в розмірах.

Утеплення пінопластом та утеплення стін мінватою: Опір втрат тепла

Ми говорили раніше про те, що значення теплопровідності обох матеріалів є практично однаковими, але за допомогою досвідчених фахівців стало ясно, що пінополістирол під час утеплення показує більш продуктивні властивості. Аналогічних результатів можна досягти і при утепленні стін мінеральною ватою базальтового типу, яка виготовляється в плитковій формі. А, наприклад, рулонні матеріали мають набагато менше можливостей теплоізоляції, оскільки після процесу розкочування вони стають пухкими.

Пінополістирол зсередини – це велика кількість повітряних осередків замкнутого виду. Це дозволяє значно краще тримати тепло, ніж інші матеріали.

Мінеральна вата має здатність випускати повітря, оскільки не має осередків, які ізольовані. Після конвекції повітря переміщається від тепла до зовнішньої частини, що, в результаті призводить до швидкого охолодження, чого не можна сказати про пінополістирол.

Утеплення стін пінопластом

Варто відзначити, що пінопласт, незалежно від його видів, є матеріалом, який набагато краще підійде для утеплення, ніж вата. Матеріал використовується в багатьох сферах, включаючи виготовлення водонагрівачів і холодильників, що говорить про його багатофункціональність. Існує багатошарова ізоляція тепла (два матеріали використовуються одночасно) – це значно збільшує шанси утеплення, але в зовнішній частині приміщення повинна бути встановлена мінеральна вата. В іншому випадку паропроникність не буде досягнута, що негативно вплине на тепло в будинку. Для дотримання цієї умови завжди проводьте утеплення стін мінватою зовні конструкції. У зв’язку з вищесказаним, ми сміливо можемо відповісти на питання, який матеріал з цих двох тепліше.

Що довговічніше: утеплення стін мінватою або пінопласт?

Багатьом відомо, що пінопласт по закінченню десяти років уже не придатний до застосування, так як повністю руйнується. Звичайно, це можливо, якщо Ви не подбали про покриття його спеціальним захистом. В даному випадку, зовнішні фактори (сонце, опади) будуть чинити негативний вплив на стан матеріалу, що призведе до його зносу. Щоб такого не траплялося, системи ізоляції ППС включають покриття декоративного типу, яке ще виконує функцію захисту. Крім того, вологість повітря виходить, завдяки вологопереносу. Наприклад, радянський холодильник із застосуванням пінопласту працює і по сьогоднішній день. Будинки в Німеччині, утеплені даними матеріалом, експлуатуються до 35 років (в Польщі – ще менше, в Прибалтиці – до п’ятнадцяти років). Даний фактор потрібно враховувати при виборі найбільш підходящого матеріалу.

Говорячи про вату базальтового типу, то її склад включає в себе вулканічні волокна. Це гарантує максимальну стійкість до впливу зовнішніх факторів, що характеризує мінеральну вату як довговічний і надійний матеріал.

Існує пінополістирол екструдованого типу, який володіє якостями, набагато вище мінеральної вати або пінопласту. У його склад входять спеціальні рівномірно розташовані осередки. Матеріал широко використовується не тільки в якості утеплювача, але і для будівництва будинків, будівель, включаючи дороги. Може використовуватися в будівництві великого масштабу.

Що краще утеплювати за допомогою пінопласту

Утеплення пінопластом найкраще підходить для місць з підвищеною вологістю.

 • Можливість утеплення фундаментів, оскільки матеріал не боїться мокрої землі. Крім того, можна застосовувати для конструкцій під землею, що робить його багатофункціональним. Елемент не втрачає властивостей протягом десятиліть. Крім того, в будівництві матеріал часто використовують в якості шару, що гарантує міцний і довговічний фундамент.
 • Пінополістирол також легко застосовується в процесі будівництва будинків, де немає підвалів або фундаменті монолітного типу. Плитка розміщується на рівній поверхні, після чого зверху використовується бетонний шар. Варто відзначити, що ряди плит можуть бути розроблені в великих кількостях і після того, як бетон застиг, зводяться стіни.
 • Пінопластом можна утеплювати не тільки горизонтальну частину будинку, але і вертикальну. Це допоможе захистити фундамент від промерзання. Плитки кладуться вздовж конструкції, після чого їх засипають і використовують шар гідроізоляції (при необхідності). Даний спосіб унікальний, оскільки дозволяє захистити від замерзання будь який фундамент.
 • Пінополістиролом можна ізолювати внутрішні або зовнішні стіни приміщення. Матеріал відмінно підходить для застосування в цегляних або блочних конструкціях. Ізоляція у внутрішній частині будинку за допомогою пінополістиролу дозволяє досягти максимального ефекту при відсутності роси.
 • ПСБС – марка пінополістиролу, яка найчастіше застосовується для дахів, де відсутня вентиляція. Для вентильованих конструкцій використовуються інші способи збереження тепла. Необхідно також враховувати простір, щоб проводилася вентиляція, щоб не давати пару утворювати конденсат.
 • Плити з пінопласту можуть широко використовуватися в перекриттях між поверхами, що гарантує хороші теплові показники. В даному випадку використовується ізоляційний шар, після чого відбувається заливання бетоном.
 • Пінополістирол також застосовується для виробництва упаковок, збереження тепла в морозилках, фургонах ізотермічного типу і рефрижераторах.

Утеплення стін пінопластом

Що краще утеплювати за допомогою мінеральної вати

 • Будинки з дерева мають конкретне визначення для утеплювача – ні в якому разі не можна застосовувати пінопласт, оскільки він зведе до мінімуму природні властивості дихаючих стін. Саме тому, тут краще проводити утеплення стін мінеральною ватою. Крім того, матеріалом проводять обробку стелі, перекриття, підлог і т.д. При ізоляції зовнішньої частини стін розробляють підвісний фасад для вентиляції. Зведення такої конструкції вимагає використання мембран з пароізоляцією.
 • За допомогою мінеральної вати проводять утеплення горища, дахи та перекриття. В процесі роботи дуже важливо залишити певний простір для того, щоб проходила вентиляція.
 • Малоповерхові цегляні будинки вимагають мінвату як утеплювач. Матеріал може використовуватися для бетонних або залізобетонних панелей.
 • Також, мінвата використовується в місцях, де різні предмети сильно нагріваються, оскільки матеріал вміє витримувати величезну температуру (до 1000 С).
 • Будь-які споруди каркасного типу слід утеплювати за допомогою мінеральної вати. Можна використовувати її для ізоляції шуму в різних типах поверхонь.
 • М’які плитки мінеральної вати застосовуються для обгортання теплових, газових або інших типів труб. Крім того, матеріал часто використовується на підприємстві в якості ізоляції обладнання.

You May Also Like

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *