Встановити кухонну мийку можна і самому, важливо вивчити це питання, адже неправильний монтаж зазвичай призводить до того, що стільниця і раковина швидко виходять з ладу.

Типи мийок і стільниць

Розрізняють три види мийок: одні встановлюються на стільницю, інші – під стільницю, а треті – в стільницю. Тип монтажу залежить не тільки від мийки, але і від того, яка у вас стільниця.

Найпопулярнішими на українському ринку вважаються мийки, які потрібно встановлювати на стільницю.

Небезпека неправильної установки

Взагалі якщо ви вибрали якісну мийку, то їй нічого не загрожує, але от зі стільницею справи йдуть зовсім інакше. На цій ділянці підвищений вплив вологи і води, а для стільниці – це дуже небезпечно. Якщо вода або волога впливає на стик, то вся стільниця псується. Дерево або ДСП розбухає і стає непридатним дуже швидко.

Також при установці кухонної мийки не можна забувати про ергономіку. Заздалегідь продумайте де буде знаходитися мийка і наскільки це буде для вас комфортним.

Правила установки кухонної мийки

Незалежно від того, яка у вас мийка, передня сторона повинна бути розташована на в 5 – 10 сантиметрах від краю стільниці. Якщо ж відстань буде менше 5 сантиметрів, то це може порушити конструкцію самої шафи і бризки з більшою ймовірністю потраплять на незахищені місця конструкції. Якщо ж відстань буде занадто великою, то це погано для вашої спини.

Визначилися з місцем для мийки? Тепер робимо розмітку за шаблоном (зазвичай він додається до мийки).

Якщо ж його немає, то обведіть мийку по контуру, а потім від цього контуру відступіть приблизно на сантиметр. Випилювати найкраще електролобзиком.

Переконайтеся в наявності ущільнювача в коробці. Зазвичай він йде в комплекті, але на деяких дешевих моделях його немає. В цьому випадку потрібно купити ущільнювач.

Тепер монтуємо мийку, злегка наживляючи кріплення. Потрібно це робити так, щоб залишати зазор між стільницею і мийкою в 1 міліметр. У цей зазор потім задувається силіконовий герметик. Після висихання герметика затягуємо кріплення.