У питаннях ремонту багато хто хоче зіграти в довгострокову перспективу і намагається обирати варіанти, які не вийдуть з моди ще довго. Таким чином інтер’єр виглядає актуально не один рік. Сьогодні ми поговоримо про гіпсокартонні арки.

Чому арки стали менш актуальними

Вже досить давно арки вважалися перевагою багатих будинків. Останнім же часом мало хто живе в таких будинках. Приклади арок ми зустрічаємо більше в хрущовках. Тут їх робили між кухнею і залом. Таке рішення було незручним і зменшувало площу, адже на тому місці складно було розташувати меблі. Крім цього, всі запахи з кухні успішно кочували на пледи і дивани в зал.

Також психологи відзначають, що відсутність дверей у багатьох людей викликає почуття незахищеності.

Функції арки

Арки з гіпсокартону можуть виконувати безліч функцій в інтер’єрі вашої квартири:

  • пом’якшує інтер’єр;

  • додає простору (візуального, але не корисного);

  • зонує приміщення;

  • добре підкреслює певні стилі інтер’єрів;

  • є прикрасою приміщення, особливо якщо поєднується з ліпниною;

  • ефективна в об’єднанні простору.

Якими бувають гіпсокартонні арки

Арки можуть бути дуже різними. Все залежить від фантазії власника житла і кваліфікації майстра. Найпопулярнішою вважається форма півкола. Потім йде півколо з кутами і еліптична арка (використовується для широких прорізів).

Вибір форми арки повинен диктуватися багатьма факторами: форма вікна, оздоблення приміщення, декор, меблі, загальний стиль кімнати. А для того, щоб вона вписалася в інтер’єр, необхідно дотримуватися пропорції.

Невдалі рішення з арками

Найпоширеніша помилка – це коли арка йде в упір до стелі або взагалі непропорційна за розміром самого приміщення.

Друге місце займає абсолютна протилежність – занадто низькі арки. Вони створюють атмосферу нори або келії монаха. Від такої ідеї краще відмовитися.

Третє місце займають незграбні арки. Таке найчастіше відбувається, коли новачок купує звичайний гіпсокартон. Він погано гнеться. Для того, щоб зробити арку, потрібно купити арочний гіпсокартон.