Монтажна піна використовується в ремонті повсюдно. З одного боку її сильна фіксація і адгезія – це хороші якості, але ось одна промашка і дані параметри перетворюють роботу мало не в каторгу.

Відчистити монтажну піну досить складно. Особливо якщо поверхня делікатна.

Чим відмити монтажну піну

Існує багато технік, але основна їх відмінність – це стан самої піни. Чим швидше почалося збирання, тим легше її витерти.

Не застигла монтажна піна

Якщо піна ще не застигла, то відразу збираємо її за допомогою пластикового або гумового шпателя. Ні в якому разі не користуйтеся “голими руками”, потрібно уникати попадання піни на шкіру. Зчищати піну потрібно не розмазуючи і не дряпаючи поверхню. Після цього потрібно зчистити залишки з поверхні поролоновою губкою або щільною тканиною, змоченими в розчиннику.

Розчинник підбираємо виходячи з типу поверхні, з якою працюємо. Ось найпоширеніші й доступні: ацетон або розчинник 646. Однак потрібно відзначити, що дані суміші не підходять для обробки пластикової вагонки або, наприклад, вінілового сайдинга.

Також можна використовувати спеціалізовані засоби для промивання монтажних пістолетів.

Застигла піна

А ось із застиглою піною все не так просто. Зазвичай на це потрібно багато часу і сил, а спроби доведеться повторювати по кілька разів.

Якщо забруднена скляна, металева, кам’яна або кахельна поверхня, то спочатку потрібно акуратно зрізати шар максимально близько до поверхні. Зробити це можна за допомогою будівельного ножа або леза. Тонкий шар монтажної піни, що залишився, потрібно розмочити розчинником і стерти жорсткою кухонною губкою.

А ось емальовані батареї, елементи з порошковим покриттям варто очищати механічним способом. За допомогою рівного шматка пластика відтерти речовини.

Делікатні поверхні

Тепер поговоримо про лаковані дереві, пластик і лінолеум. Тут застосовувати агресивний розчинник ніяк не можна, адже так можна пошкодити покриття.

На допомогу нам прийде димексид. Він недорогий, але дієвий. Одягаємо рукавички (він хоч і здається нешкідливим, але для роботи з ним все ж потрібні засоби індивідуального захисту), замочуємо плями чистим нерозбавленим димексидом, а потім стираємо це жорсткою мочалкою. Після цієї операції протираємо поверхню вологою тканиною.

Піна на шкірі

Що робити, якщо монтажна піна потрапила на шкіру? Видаляється вона важко, але зробити це можливо. Якщо вона ще не засохла, потрібно швидко прибрати якомога більше піни механічним методом (стерти тканиною або серветкою). Залишки можна стерти безпечним розчинником (рідина для зняття лаку).

Якщо відразу стерти піну не вдалося, то спробуйте трохи розмочити її ацетоном, а далі пустіть справу на самоплин. Нічого страшного не трапиться і забруднення скоро змиється.