Дюбелі стали незамінним елементом в ремонті і будівництві. Працювати з цегляними або ж бетонними стінами практично неможливо без цієї кріпильної продукції.

Трохи про дюбеля

Дюбелі вставляють у висверлені за допомогою перфоратора, дриля або ж шлямбура отвори. Якщо ви використовуєте для цього перфоратор, то потрібно також придбати набір твердосплавних свердел.

Всього дюбель складається з двох частин – нерозпірної і розпірної. Нерозпірна не бере участь в закріпленні конструкцій, а ось розпірна може змінювати свої розміри, за рахунок чого і утворює з’єднання.

Крім цього у дюбеля може бути манжета. Манжета – це облямівка по периметру отвору, яка не дає дюбелю провалиться в отвір крізь закріплені матеріал або основу. Вона може бути циліндричною, округлою або ж потайною.

Тепер потрібно поговорити про те, які бувають дюбелі.

Дюбелі для глухих отворів

Щоб встановити кріплення в стіні з м’якого матеріалу або на розбитому отворі, можна використовувати пластичні дюбелі. Вони мають особливу систему монтажу:

  1. Перед монтажем дюбель занурюється в воду;

  1. Потім трубочка дюбеля вдавлюється в просвердлений отвір;

 1. Коли отвір заповнений пластичною масою, його наколюють шилом і в цей отвір вкручують шуруп на 2-3 повороти. Через 10 хвилин можна вже вкрутити його повністю.

Найчастіше використовують нейлонові дюбелі. Коли в них вкручують шурупи, вони розпирають і міцно сидять в отворі. А ось для важких конструкцій застосовують потужні дюбелі під болти або шпильки з метричної різьбою.

Дюбелі для наскрізних отворів

Для наскрізних отворів майстри використовують:

  • Пластмасові анкера (шурупи вкручуються і анкер впирається в стіну);

  • Пластмасові дюбелі (повинні мати латунний конус, шуруп закручується і конус розтискає дюбель);

  • Металеві перекидні дюбелі (утримується за рахунок нерівноважного коромисла);

  • Неопренові дюбелі (застосовують в місцях, де необхідна відсутність вібрації);

 • Металеві розпірні дюбелі (упори розкриваються через вплив пружини).

You May Also Like

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *